O aukci

Dražba je způsob obchodování se zbožím nebo službami. Během tohoto procesu se vytvoří cena, za kterou je prodávají povinen kupujícímu předat předmět. Cenu tedy nikdy neznáme předem, je stanovena až na konci dražby. Konečná cena se určuje prostřednictvím soupeření mezi několika kupujícími, kteří přihazují a snaží se nabídnout větší peníze, aby předmět získali. Jedná se o takzvaný "zdravý boj" mezi dražebníky, kteří v průběhu aukce podávají své cenové nabídky zvednutím svého čísla a nahlas vyslovenou nabídkou. Licitátor na konci přiklepne předmět tomu, kdo nabídl nejlepší cenu. Automaticky se tento dražebník stává majitelem věci. Má však povinnost uzavřít kupnní smlouvu a za daný předmět zaplatit. Nejde se tedy vykrucovat, že jste si to rozmysleli.

Pokud byste chtěli nějaký předmět prodat, připravte se na to, že to nebude úplně zadarmo. Prodávající platí organizátorovi dražby za uskutečnění obchodu. Částka se počítá jako určité procento z výsledné ceny.

Existuje mnoho způsobů, jak dražit. Setkat se můžete s americkou nebo holandskou metodou. Tyto metody jsou podrobně vysvětleny v dalším článku. Další členění aukcí může být například podle toho, kde k nim dochází. Může to být přímo na místě osobně, nebo je možné se zúčastnit prostřednictvím telefonu nebo internetu.

Pojem dražba má mnoho významů. Jako dražba se označuje také začátek některých karetních her. Můžete se setkat s licitovaným mariášem, který je známý tím, že v úvodu hráči říkají, jak jsou ochotni hrát. Hra se pak odvíjí podle hráče, který dal nejcennější nabídku.

Navštivte také

Doména www.euro-aukce.cz

Pagerank: 0

S-rank: 0

Návštěvnost: Doposud 11561 návštěvníků

Prodej / pronájem domény

Doména www.euro-aukce.cz je k dispozici k prodeji či k pronájmu. V případě vážného zájmu nás kontaktujte.

Kontaktní formulář